Průvodce Letními Kávovými Drinky

Ahoj, kávoví milovníci a průzkumníci!

Je tu to období, kdy slunce vychází dřív, západy slunce jsou nádherné a život se zdá být prostě lepší. Ano, mluvíme o létě, kamarádi. A když jde o léto, je čas zopakovat si repertoár kávových nápojů.

Začněme s tím nejzákladnějším - ledovou kávou. Ale ne, ne ledovou kávou, kterou uděláš tím, že do horké kávy naházíš led. Mluvíme o autentické ledové kávě, která se připravuje dopředu a chladí, aby měla ten perfektní ledový dotek. Můžeš ji obohatit o mléko nebo smetanu a dát jí sladký twist s trochou javorového sirupu.

Pokud jsi dobrodružnější typ, co takhle cold brew? Tahle metoda chlazené kávy přináší méně kyselý a jemnější nápoj, který je skvělý pro horké letní dny. A co je na tom nejlepší? Můžeš si ho udělat doma. Potřebuješ jen hrubě mletou kávu a studenou vodu. Kávu nechej vyluhovat ve vodě přes noc a ráno máš perfektní cold brew.

A pak je tu něco opravdu speciálního - Espresso Tonic. Ano, čteš správně, Espresso a Tonic. Toto je kombinace, která mění hru. Je to osvěžující, bublinkové a má to ten správný kávový kop. To je přesně to, co potřebuješ na osvěžení v horkých letních dnech.

Takže ať už jsi milovník kávy nebo jen hledáš něco nového, vyzkoušej tyhle letní kávové drinky. Jsou to skvělí společníci na dlouhé letní dny a noci.

  1. Ledová káva (Iced Coffee): Toto je základní letní kávový nápoj, který se skládá z chlazeného espressa nebo filtrované kávy s ledem. Můžete ho obohatit o mléko, smetanu nebo různé sirupy podle chuti.

  2. Cold Brew: Tento nápoj je velmi jemný a méně hořký než tradiční káva. Cold brew kávu připravíte tak, že necháte hrubě mletou kávu louhovat ve studené vodě po dobu 12-24 hodin, poté ji přecedíte.

  3. Frappé: Řecký ledový nápoj na bázi instantní kávy, vody a cukru, který se šlehá do pěny a podává se s ledem.

  4. Affogato: Jedná se o dezert a kávový nápoj v jednom. Kopeček vanilkové zmrzliny zalijete horkým espressom.

  5. Espresso Tonic: Toto je neobvyklá, ale velmi osvěžující kombinace, která se skládá z ledového toniku a espressa.

  6. Kávový smoothie: Kombinace ledové kávy, mléka a libovolných přísad jako ovoce, ořechy, jogurt nebo proteinový prášek.

  7. Ledové latte: Espresso zalité studeným mlékem a přidáním ledu. Můžete ho také ochutit různými sirupy nebo ho zvlášť osladit.

  8. Vietnamská ledová káva: Silná káva, která se smíchá se slazeným kondenzovaným mlékem a podává se s ledem.

Detailní recepisy na tyhle drinky najdeš v dalších článcích.

Zpět do obchodu